Wykłady w ramach panelu „Polonia – historia i tożsamość”

Fundacja „Pro Polonia” pozyskała środki w ramach Programu Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego Fundusz Patriotyczny – Edycja 2022 Priorytet I na realizację cyklu wykładów w ramach Uniwersytetu Otwartego.

Fundacja realizować będzie cykl wykładów w ramach projektu „Polonia – Historia i tożsamość” w ramach Uniwersytetu Otwartego Fundacji „Pro Polonia”.

Serdecznie zapraszamy studentów, doktorantów oraz pracowników Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie do udziału w stacjonarnych wykładach w ramach poniższego planu.

prof. ucz. dr hab. Anna Fidelus11 października 2022 r.
Wychowanie do pełni człowieczeństwa. Pedagogiczne impulsy myśli kard. Stefana Wyszyńskiego

prof. ucz. dr hab. Anna Fidelus 13 października 2022 r.
Edukacja środowiska polonijnego a kształtowanie jego tożsamości

dr Ewa Czaczkowska 18 października 2022 r.
Dzieje narodu w myśli i nauczaniu Prymasa Stefana Wyszyńskiego

dr Ewa Czaczkowska 20 października 2022 r.
Rola Wielkiej Nowenny i Jasnogórskich Ślubów Narodu w odzyskaniu przez Polskę wolności w 1989 roku

dr Ewa Czaczkowska 25 października 2022 r.
Kawałek wolnej Polski, czyli Msze Święte za Ojczyznę ks. Jerzego Popiełuszki

dr Ewa Czaczkowska 27 października 2022 r.
Kazania świętokrzyskie Prymasa Stefana Wyszyńskiego jako program dla Polski

dr Łukasz Kucharczyk 2 listopada 2022 r.
Tematyka narodowa w literaturze i kulturze popularnej

dr Łukasz Kucharczyk  7 listopada 2022 r.
Polska w historiach alternatywnych

dr Łukasz Kucharczyk  9 listopada 2022 r.
Polska w historiach alternatywnych

dr Łukasz Kucharczyk  10 listopada 2022 r.
Polska we współczesnej powieści historycznej

Wszystkie zaplanowane wykłady odbędą się na kampusie uniwersyteckim UKSW w Lesie Bielańskim (ul. Dewajtis 5) w Warszawie, Sali Senackiej, o godzinie 17:30 i potrwają około 30 minut.

Już teraz zapraszamy na spotkanie podsumowujące, które zaplanowano na dzień 14 listopada 2022 roku w Auli Jana Pawła II przy ul. Dewajtis 5 w godz. 10:00 – 14:00. Będzie to czas podsumowania naszego projektu oraz dyskusji nad dalszą działalnością Uniwersytetu Otwartego „Fundacji „Pro Polonia”.